Dziwne dźwięki na całej planecie?

Miejsce codziennych dyskusji na wszelkie tematy.

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Dziwne dźwięki na całej planecie?

Postautor: Vondagar » 05 mar 2012, 12:53

Podrzucił mi to Clear... i zmiekłem, coś ktoś wie na ten temat?

http://forumzn.katalogi.pl/Earth_Groaning._Jęk_Ziemi._Dziwne_dźwięki_powtarzające_się_na_całym_świecie-t13783.html

IPL_Orku
Posty: 650
Rejestracja: 21 wrz 2011, 12:00
Lokalizacja: Mordor
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Orku » 05 mar 2012, 15:51

Nowe tajne samoloty Chin służące do siania paniki.... Fake jak nic :wink:

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 05 mar 2012, 15:57

ha.. no dobrze jest byc pewnym wielu rzeczy, ja nie jestem pewny, fake to było Nibiru, albo Ocieplenie Golobalne, na Nibiru zarobili wydawcy książek, a na Ociepleniu rządy dokładając nam podatki..Fakem też nazwano teorie jakby muzycy nadużywali motywów satanistycznych...i symboli iluminatów (którzy oczywiscie nie istnieją). Choć realia okazują sie inne.

ale to mnie przeraża... temat do obadania

choc zakładam ze niektóre filmiki generują jakies matoły chcące miec dużo wejść z youtube to część wydaje sie dość realna.

Awatar użytkownika
berek
Posty: 586
Rejestracja: 22 paź 2010, 12:00

Postautor: berek » 05 mar 2012, 16:20

Przeczytałem cały temat. Niestety, albo stety uważam, że w dużej części filmików wieje wiatr:P Inne generowane są przez urządzenia mechaniczne/ fabryki. Jest kilka filmików dziwnych, ciężkich do wytłumaczenia jeśli przyjmiemy, że nie jest to ściema. Pamiętać jednak należy, że w naszej przestrzeni aż roi się od fal: radiowych , magnetycznych i bóg wie jakich jeszcze. Może to jakieś ich połączenie generuje dźwięk? Zauważyć trzeba, że na tej mapie, która znajduje się na forum duża ilość tych zdarzeń miała miejsce w Ameryce, potem w Europie. Co z resztą częścią świata? Niestety z tego co pamiętam w Ameryce lubują się w takich smaczkach, którym nagle zaczyna ulegać ogromna ilość ludzi, przykład UFO. Podsumowując, niestety informacje pochodzące z tamtych rejonów świata nie są dla mnie rzetelne, Europa również ulega takiemu zjawisku, a wynika to z "Amerykanizacji" tego regionu świata. To takie zjawisko tłumu, które kiedyś było widoczne w Ameryce,a teraz dzięki globalizacji, łatwości komunikacji,internetowi grupa ta poszerzyła się o parę państewek :P Co nie zmienia faktu, że jeśli jest w tym ziarnko prawdy to coś zmieniło się w naszym otoczeniu od 2011 roku. Jeśli przebrnołeś przez ten stek spekulacji i doczytałeś do końca to jesteś dobry, ja bym tego nie przeczytał:P

Awatar użytkownika
Ibran
Posty: 1979
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:00
Lokalizacja: Imladris

Postautor: Ibran » 05 mar 2012, 18:34

Pierwszy filmik... morze, ewidentnie słychać fale, twórca filmiku może mówić co chce to z pewnością fale, rzekłbym nawet iż przy jakiś skałach. Nawet rytmicznie szum się powtarza. Moim zdaniem fake.

Drugi filmik nie wiem czy Ukraińcy są tak przyzwyczajeni do dźwięków, które mi się kojarzą z filmem "wojna światów" i odgłosem jaki wydawały tripody i później przypominające godzillę, chociaż odrobinę przerobione ale chciałbym zauważyć, że po ulicy wszyscy chodzą jak gdyby nigdy nic i nikt nie zwraca żadnej uwagi, na dźwięki o dość niepokojącym brzmieniu... jak dla mnie wygląda dziwnie, że wszyscy mają dokumentnie "wyj**ane" na to co się dzieje, nikt nie wychyla się z okien nawet nie podejrzy. Kompletny brak zainteresowania, a przechodniów jest kilku, nawet jest zbliżenie na trójkę, która idzie najzwyczajniej w świecie i rozmawia. Także uważam, iż to fake.

Trzeci film: wiatr, wystarczy się wsłuchać, żeby usłyszeć zwyczajne wycie wiatru... wyjdźcie z kiepskiej jakości mikrofonem w wietrzny dzień i efekt będzie identyczny. Po raz trzeci: fake.

Czwarty film z Polski... z góry mówię fake. To nic innego jak sprzężenie mikrofonu z głośnikiem, nie raz się z tym spotkałem jak i wy słysząc to na ts, kiedy nagle dźwięk się zapętla między mikrofonem a głośnikiem i wszyscy dostają wesoły pisk do ucha, kwestia wysokości dźwięku. Ewidentnie tutaj mamy przykład sprzężenia, nagrywasz, zapętlasz i dorzucasz do "dramatycznego" filmiku zza okna. :wink:

Kompilacji nie chciało mi się całej oglądać, chodź jest tam moment z Ontario z przerażającym dźwiękiem wiertarki... :wink:

Tak więc moim zdaniem kolejny wymysł, a raczej trolling. :D

Awatar użytkownika
IPL_Kerk Fortetze
Posty: 1747
Rejestracja: 19 sty 2011, 12:00
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: IPL_Kerk Fortetze » 05 mar 2012, 20:18

Ten filmik z Kijowa - słyszałem ten dźwięk w grze Stalker jak się łaziło po Czarnobylu.

Pierwszy to jak Ibran mówi zwykły szum morza.

O tym filmiku z Polski mogę powiedzieć - :) w 1:12 słychać strzały :D sorry znowu ta moja ortografia chciałem napisać "szczały"

Nie no naprawdę, co jeszcze można zwymyślać byle tylko zaistnieć 5 sekund na youtube?

Awatar użytkownika
IPL_Raabe
Posty: 883
Rejestracja: 19 lis 2010, 12:00
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: IPL_Raabe » 05 mar 2012, 20:21

Call of Cthulhu... drżyjcie narody!

Awatar użytkownika
IPL_Rikard
Posty: 957
Rejestracja: 19 kwie 2010, 12:00
Lokalizacja: Bergen

Postautor: IPL_Rikard » 05 mar 2012, 21:12

Posłuchaliby trochę dark wave'u i bym im przeszło słyszenie dziwnych dźwięków :P


Awatar użytkownika
IPL_Kerk Fortetze
Posty: 1747
Rejestracja: 19 sty 2011, 12:00
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: IPL_Kerk Fortetze » 21 mar 2012, 00:07

"ja pierdole" za przeproszeniem tak rzeknę, to już się znaleźli jacyś "naókowcy" do wypisywania tabunów bzdur?????? To koniec, po prostu jesteśmy zgubieni, czas umierać i przestać już nawet pisać w komentarzach pod takimi artykułami.

W fizycznej naturze gwiazdy, planety, czy innego zbioru materii posiadającego własną grawitację, występują bieguny magnetyczne,


Pierwszy raz słyszę, widocznie mnie kładli do głowy fizykę zakłamaną - komuniostyczno - syjonistyczno - żydowską propagandę, gdyż wmówiono mi, że elektromagnetyzm współcześnie nijaką teorią nie udało się połączyć z grawitacją. A tu proszę! No no trzeba będzie sięgnąć do podręczników. Oj opuściłem się bardzo :?

Te niewyobrażalnie małej wielkości jednostki – cząstki magnetyczne, tworzą pola magnetyczne zarówno wokół najmniejszych formacji fizycznych, cząstek ciemnej materii, których wielkość jest miliardy razy mniejsza od atomu, jak i wokół największych formacji w postaci galaktyk.


Normalnie jak to czytam to robię balona z gumy do rzucia który po chwili pęka i oblepia mi całą gębę tym świństwem. Ja pierdzielę, to już odkryto cząstki magnetyczne???? TWORZ¡CE POLE MAGNETYCZNE wokół cząstek ciemnej materiiiii???? - Cholerna guma nie chce się odlepić.

"Niejednorodność krystaliczna w budowie fizycznej materii planety"


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Hmmm brzmi to naprawdę pseudonaukowo, ja osobiście po tylu latach nauki nie słyszałem o "niejednorodności krystalicznej" to nawet jedno zaprzecza drugiemu.

Występowanie takich dźwięków świadczy o występowaniu poważnych zmian w położeniu bieguna magnetycznego.


OMG jednak będzie niedługo to przemagnesowanie, radzę zacząć budować prywatne schrony jeśli ktoś jeszcze nie uwierzył w te doniesienia z neta.

Awatar użytkownika
IPL_Rikard
Posty: 957
Rejestracja: 19 kwie 2010, 12:00
Lokalizacja: Bergen

Postautor: IPL_Rikard » 21 mar 2012, 00:20

Co do części o powiązaniu grawitacji z elektromagnetyzmem - dafuq?! Muszę dostać namiaru na dilera tego gościa...
Cząsteczkowa natura magnetyzmu? Coś chyba przedobrzyli. I to bardzo.
Co do "Niejednorodność krystaliczna w budowie fizycznej materii planety" - to akurat zdanie ma sens :wink: Chociaż niekoniecznie w odniesieniu do materii ogółem. Np strukturę minerałów można podzielić na taką, gdzie kryształy są jednakowe, jak i wręcz przeciwnie :wink: Ale zdanie powinni zdecydowanie przebudować.
A co do zmiany położenia biegunów magnetycznych - zdarzało się i jakoś życie nadal istnieje. Więc nie widzę powodów, by się tym przejmować.

Awatar użytkownika
berek
Posty: 586
Rejestracja: 22 paź 2010, 12:00

Postautor: berek » 21 mar 2012, 00:41

z tego co pamiętam przy teoretycznie przy zmianie położenia biegunów ziemia na chwilkę, malutką chwilkę musiałaby całkiem się zatrzymać i chyba to mogłoby przynieść dość destruktywne skutki?

Awatar użytkownika
Ibran
Posty: 1979
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:00
Lokalizacja: Imladris

Postautor: Ibran » 22 mar 2012, 00:57

Nieskromnie obstawiam, że moja będąca wyżej "analiza naukowa" jest bardziej naukowa niż opowieści o cząsteczkach magnetycznych, które wyglądają kiepsko nawet w porównaniu do koncepcji mocy z Gwiezdnych Wojen. :D

Osafin
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2012, 12:00

Postautor: Osafin » 24 mar 2012, 12:12

Witam wszystkich :), Andrzej Struski odniósł się do wypowiedzi użytkownika IPL_Kerk Fortetze i IPL_Rikard, poniżej odpowiedzi.




IPL_Kerk Fortetze pisze:"ja pierdole" za przeproszeniem tak rzeknę, to już się znaleźli jacyś "naókowcy" do wypisywania tabunów bzdur?????? To koniec, po prostu jesteśmy zgubieni, czas umierać i przestać już nawet pisać w komentarzach pod takimi artykułami.

IPL_Kerk Fortetze pisze:W fizycznej naturze gwiazdy, planety, czy innego zbioru materii posiadającego własną grawitację, występują bieguny magnetyczne,


Pierwszy raz słyszę, widocznie mnie kładli do głowy fizykę zakłamaną - komuniostyczno - syjonistyczno - żydowską propagandę, gdyż wmówiono mi, że elektromagnetyzm współcześnie nijaką teorią nie udało się połączyć z grawitacją. A tu proszę! No no trzeba będzie sięgnąć do podręczników. Oj opuściłem się bardzo :?




Nie wracaj do podręczników, szkoda twojego czasu „nie naókowcu”, tam nie znajdziesz takiego jak piszesz wyjaśnienia, nauka posiada w tym obszarze oddziaływań fizycznych, białą plamę.


Sprawa do czego się odnosisz to moja teoria i jak sądzę mam prawo do tworzenia teorii. Krytyka i ocena jest zawsze niezbędna, by teoria przerodziła się w definicję. Lecz by zaistniała krytyka, musi by wskazane uzasadnione odniesienie. Złośliwe puste słowa to nie żadna chluba a już na pewno nie krytyka.

IPL_Kerk Fortetze pisze:
IPL_Kerk Fortetze pisze:Te niewyobrażalnie małej wielkości jednostki – cząstki magnetyczne, tworzą pola magnetyczne zarówno wokół najmniejszych formacji fizycznych, cząstek ciemnej materii, których wielkość jest miliardy razy mniejsza od atomu, jak i wokół największych formacji w postaci galaktyk.


Normalnie jak to czytam to robię balona z gumy do rzucia który po chwili pęka i oblepia mi całą gębę tym świństwem. Ja pierdzielę, to już odkryto cząstki magnetyczne???? TWORZ¡CE POLE MAGNETYCZNE wokół cząstek ciemnej materiiiii???? - Cholerna guma nie chce się odlepić.



Z gumą do żucia należy uważac, bo balon może zakryc więcej niż całą gębę.


Proponuję najpierw byś zorientował się co to jest ciemna materia a następnie pomyślał, w jaki sposób są powiazane pomiędzy sobą jej formy konstrukcyjne. Czyń to wtedy, gdy nie będziesz robił balonów, bo możesz zrobić z siebie.


IPL_Kerk Fortetze pisze:
IPL_Rikard pisze:"Niejednorodność krystaliczna w budowie fizycznej materii planety"


:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: Hmmm brzmi to naprawdę pseudonaukowo, ja osobiście po tylu latach nauki nie słyszałem o "niejednorodności krystalicznej" to nawet jedno zaprzecza drugiemu.


Rozumiem, że według stanu twojej wiedzy cała materia wszechświata jest zbudowana w postaci formy jednorodnej krystaliczności. Inaczej mówiąc wszystko jest proporcjonalne w stosunku do siebie i posiada pełna harmonię. Ciekawe, jeżeli masz rację to powinny zniknąc konflikty.[/b]



IPL_Rikard pisze:Co do części o powiązaniu grawitacji z elektromagnetyzmem - dafuq?! Muszę dostać namiaru na dilera tego gościa...



Z twoich wypowiedzi mogę domniemać, że już wcześniej poszukiwałeś dilerów.

IPL_Rikard pisze:Cząsteczkowa natura magnetyzmu? Coś chyba przedobrzyli. I to bardzo.


Jeżeli już to nie „przedobrzyli, tylko przedobrzył”, te wszystkie teorie są moje jako jednego człowieka a więc wskazana jest liczba pojedyncza. Nauka jeszcze tej sprawy nie zbadała a Ty już wyśmiewasz, musisz posiadac wyjątkowe atuty do tematu. Pole magnetyczne też z czegoś musi by zbudowane. Nie będzie wiązało ani przyciągało niczym (samą definicja o istnieniu pola magnetycznego nie zwiąże), musi dysponowac jakąś konstrukcją łączącą, z czepiającą, lub instrumentem, który to pole zbuduje w zakresie struktury wiążącej. Musi również by identycznie działające w zakresie różnych wielkości pól magnetycznych. Tak samo musi być zbudowane np. dla elektronu, jak i dla planety, gdzie wielkości są skrajnie różne.

Dlaczego miałoby być inne dla pól wiążących składowe w budowie ciemnej materii?

Logicznie oceniając sprawę, jeżeli powinno być identycznie działace dla różnej wielkości form matrialnych, to musi posiadac wspólne cechy fizyczne. Tu należy założyć, że wszystkie pola magnetyczne posiadają identyczny instrument wzajemnego związywania. Przyjąłem, że są to niesłychanie zagęszczone, kuliste cząstki, które krążą we wszelkich polach magnetycznych. Nie są widoczne z tej przyczyny, że muszą być odpowiednio małe by działały w polach typu, pole magnetyczne w skali wielkości frakcji składowych ciemnej materii.

W konstrukcji dużych pól magnetycznych jest ich duża ilośc i poruszają się w postaci strumieni.



IPL_Rikard pisze:Co do "Niejednorodność krystaliczna w budowie fizycznej materii planety" - to akurat zdanie ma sens :wink: Chociaż niekoniecznie w odniesieniu do materii ogółem. Np strukturę minerałów można podzielić na taką, gdzie kryształy są jednakowe, jak i wręcz przeciwnie :wink: Ale zdanie powinni zdecydowanie przebudować.



"Niejednorodność krystaliczna w budowie fizycznej materii planety"

Zdanie dotyczy materii planety, jest więc całkowicie uzasadnione i co tu przebudowywać?



IPL_Rikard pisze:A co do zmiany położenia biegunów magnetycznych - zdarzało się i jakoś życie nadal istnieje. Więc nie widzę powodów, by się tym przejmować.


Jestem za.

Awatar użytkownika
Ibran
Posty: 1979
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:00
Lokalizacja: Imladris

Postautor: Ibran » 24 mar 2012, 14:12

Wszystko pięknie, ale każdy może sobie wymyślić taką teorię na poczekaniu. Bez podawania przyczyn i dowodów tworzenie teorii, jest zwyczajnym marnotrawieniem własnego czasu i dostarczaniem innym rozrywki.

Równie dobrze mógłbym napisać, iż owe "dźwięki" są psychologiczną bronią obcej cywilizacji, opartą na wysyłaniu fal magnetycznych celem rozstrojenia umysłów ludzi, by inwazja przeszła bardziej gładko.

Zastanawia mnie czy słyszał pan o tzw. Brzytwie Ockhama i jak w związku z tym można porównać te wspaniałe opowieści o strumieniach i cząstkach magnetycznych chociażby, z moją skromną kompletnie laicką analizą przytoczonych wyżej filmików, znacznie prostszą i moim zdaniem trafną. :wink:


Wróć do „Karczma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości