Gra internetowa Gotyx - dzisiaj wystartowała nowa 34 edycja!

Miejsce codziennych dyskusji na wszelkie tematy.

Awatar użytkownika
IPL_Administrator
Posty: 184
Rejestracja: 01 lut 2006, 12:00

Gra internetowa Gotyx - dzisiaj wystartowała nowa 34 edycja!

Postautor: IPL_Administrator » 02 sty 2012, 20:18

Może niektórzy jeszcze nie słyszeli o internetowej grze strategicznej http://www.goty.pl. Dzisiaj nastąpił reset serwera wyczyszczenie mapy i start nowej 34 edycji która potrwa 2 miesiące. Jeżeli ktoś z zacięciem stratega jeszcze tego nie próbował to szczerze polecam zwłaszcza, że właśnie teraz jest na to najlepszy moment, gdyż zarówno nowicjusze jak i starzy wyjadacze rozpoczynają od jednej osady. W grze bierze udział na tą chwilę (tj po około 20 turach) ponad 200 graczy których z każdą godziną przybywa.

Gra "Gotyx" jest internetową grą strategiczno-ekonomiczną dziejącą się w realiach średniowiecza. Uczestniczący w niej gracze rozwijają swoje księstwa zaczynając od jednej małej osady a następnie kolonizując i prowadząc podboje kończcąc na przywództwie dużych związków księstw. Gra wymaga cierpliwości, długofalowego planowanie, a także umiejętnej dyplomacji z żywym przeciwnikiem :). Emocje naprawdę są niesamowite, jak zaznacza autor:
Uwaga !
Gra jest przeznaczona dla graczy o mocnych nerwach i silnej psychice, jeśli nie czujesz się na siłach lepiej w nią nie graj!


Gracz rozpoczynający grę musi wymyślić nazwę dla swojego księstwa oraz zaprojektować jego herb, który będzie go reprezentował przez całą grę. Do stworzenia herbu służy specjalny edytor, z którego korzysta się w momencie zapisywania do gry.

Nowy gracz trafia do jednego ze specjalnych związków dla początkujacych garczy, gdzie w początkowym trudnym okresie swojego rozwoju będzie ochranianym i wspomaganym.

W Gotyxa można grać całkowicie za darmo na koncie "standart", wystarczy się zarejestrować jednak jeżeli ktoś na serio myśli o wejściu do minimum 20 TOP to powinien pomyśleć o koncie "premium" (16zł), które daje nam kilka bonusów m.in dostęp do bazarów na których możemy handlować z innymi graczami , czy odziedziczenie (po 60 turach) w spadku kolonii na odległym lądzie :wink: itp.

Osobiście grałem w 20 edycję Gotyxa kilka lat temu kończąc grę na 8 miejscu przy 1430 księstwach, więc gdyby ktoś z z szanownego rycerstwa, czy giermkostwa zdecydował by się rozpocząć niech po zarejestrowaniu się skontaktuje z księstwem "Macierz", chętnie pomogę... przetrwać :D
Zapraszam http://www.gotyx.pl


PS.
Tips :) gdyby było kilku chętnych to warto podczas rejestracji kolejnego gracza podać jego numer ID wówczas ten gracz, którego numer podał nowicjusz w następnej edycji będzie miał za darmo konto premium. Przestrzegam jednak przed tzw ""mutli" czyli rejestrowaniu kilku kont z jednego komputera poniważ takie przypadki trzeba omawiać z administracją w przeciwnym razie jest ban na wszystkie konta...
Aha i mój numer to 267570 :).

Awatar użytkownika
Ibran
Posty: 1979
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:00
Lokalizacja: Imladris

Postautor: Ibran » 05 sty 2012, 21:10

Kiedyś już się z tym zderzyłem, ale jakoś zabrakło mi chęci do wzięcia udziału. :D Skoro grasz, to chciałbym zapytać jak czasożerna jest ta gra bowiem z doświadczenia wiem, że przeglądarkowe gry wymagają sporo czasu i uwagi.

Awatar użytkownika
IPL_Administrator
Posty: 184
Rejestracja: 01 lut 2006, 12:00

Postautor: IPL_Administrator » 06 sty 2012, 22:25

Nie będę oszukiwał :wink: Tury lecą co godzinę do 24:00, a potem do 6:00 co 3h, więc w ciągu dnia na upartego jest co robić co godzinę ( zajęcie na kilka minut ) i oczywiście im częściej się zagląda tym lepiej do tego im nam lepiej idzie (mamy więcej osad) tym więcej czasu potrzeba. Jednak jest sporo automatów, które można ustwaić np z transportami wycinaniem lasu itd. Mój znajomy gra wchodząc na grę 2-4 razy dziennie (1 rano i raz lub parę razy wieczorem). Gra jest tak zrobiona, że np atak idzie 10 tur do tego żeby np ktoś nam zajął osadę to musi wygrać trzy ataki wiec trochę czasu jest na zorganizowanie obrony, do tego jeżeli np wygramy 1 obronę to atakujący musi ją "wyzerować" o jeden raz więcej itd.


Wróć do „Karczma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości

cron