Czekamy na spełnienie obietnic.

Miejsce codziennych dyskusji na wszelkie tematy.


Awatar użytkownika
DudiZ
Posty: 236
Rejestracja: 17 kwie 2010, 12:00

Postautor: DudiZ » 09 paź 2011, 22:58

O dużo bym za to dał :D

Awatar użytkownika
IPL_Arris
Posty: 522
Rejestracja: 17 mar 2011, 12:00

Postautor: IPL_Arris » 09 paź 2011, 23:34

Osobiście bardziej bym się martwił spełnianiem obietnic kaczki cudotwórcy.

Awatar użytkownika
DudiZ
Posty: 236
Rejestracja: 17 kwie 2010, 12:00

Postautor: DudiZ » 10 paź 2011, 00:57

Z tym zobaczymy dla mnie ważne że ta gorsza kaczka nie wygrała bo byłby koniec.

Awatar użytkownika
IPL_Arris
Posty: 522
Rejestracja: 17 mar 2011, 12:00

Postautor: IPL_Arris » 10 paź 2011, 01:44

IPL_DudiZ pisze:Z tym zobaczymy dla mnie ważne że ta gorsza kaczka...


Bezcenny argument. Ja nie wiem ludzie, po co wy chodzicie na wybory. Ręce mi się załamują. Wybaczcie ale jak słyszę podobne argumenty "Idę głosować na PO aby Kaczka nie wygrała bo źle wygląda", "Wolę Tuska bo chociaż wygląda a nie jak Kaczka", "PO nic nie zrobiło ale zagłosuję na nich aby PiS nie wygrał" Na pytanie czemu PiS ma przegrać "Bo w telewizji się z Kaczyńskiego śmieją".

Najlepiej zarzućmy programy wyborcze i wybory, zróbmy konkurs SMS "Miss Parlament" i Polacy wreszcie będą szczęśliwi bo nie będą musieli myśleć, popatrzą sobie w kolorowy telewizor, wysłuchają jaki słit dream ma każdy kandydat jak zostanie miss, pokiwają głowami i wyślą SMSa na tego co będzie miał ładniejszy krawat, ładniej wywraca oczkami, rozkłada łapki i lepiej dyskretnie kopie po kostkach konkurencję by się na wybiegu potykała.

Awatar użytkownika
DudiZ
Posty: 236
Rejestracja: 17 kwie 2010, 12:00

Postautor: DudiZ » 10 paź 2011, 02:22

Ale Arris nie wiem czemu wyciągasz takie błędne wnioski z mojej wypowiedzi. Uwierz mi, że nie wybieram na kogo głosuję patrząc na jego wygląd tylko na program jaki przedstawia a także poglądy jakie wyraża. U ciebie zauważyłem już agresję jeśli tylko ktoś śmie przyczepić się do PiSu. W mojej wypowiedzi chciałem zauważyć to, że także nie jestem do końca pewien czy PO będzie idealnie rządzić, ale wiem jedno, że PiS w MOJEJ opinii tego na pewno nie zrobi. Uwierz mi, że znam program i PiSu i PO i dobrze wiedziałem kogo mam wybrać. Chociaż muszę przyznać, że najbardziej byłem za Palikotem. Niestety w obecnej sytuacji musiałem wybrać mniejsze zło jakim jest PO. A tak w ogóle to spokojnie Arris bez przesadnej ekscytacji :wink:

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 10 paź 2011, 08:57

he? PO mniejsze zło... kiedys to PiS był mniejszym złem, SLD itp... widze ze działania pijarowców sa skuteczne. Dla mnie PiS i PO to defakto przykrywka na ten sam garnek, macie pozorny wybór i jeszcze sie wykłócacie wzajemnie. Czemu taki Palikot ma 10%? bo powiedziały o tej partii media, był w mediach wiec jest w prlamencie, parti i ludzi solidniejszch było wiecej.. nie uderzyła was ilość stron blanketu do głsowania? Dla mnie partia Pailikota po odsunięciu samoobrony jest dokładnei kopia tej parti, zbieraniny lekkich wariatunciów i charyzmatecznej postacji jak Palikot/Lepper. Wiecznie macie taki sam schemat. Media milcza o małych partiach, sa celowo pomijani i odsuwani, wam zas mowi sie o tym że trzeba wybierać "miejsze zło", ze szkoda dawać głos na małą partię, i to jest smutne.

Awatar użytkownika
DudiZ
Posty: 236
Rejestracja: 17 kwie 2010, 12:00

Postautor: DudiZ » 10 paź 2011, 11:19

Jezu ludzie czemu wy myślicie, że każdy bierze całą swoją wiedzę, poglądy z telewizji?? Nie wiem może dla was telewizja to wyrocznia ale dla mnie nie wiec proszę mi nie wciskać takich rzeczy. Popieram pewną partię w wyborach ponieważ wiem co chce mieć w państwie, a czego NIE chce. Ja wiem, że oczywiście dla was jedyną słuszną drogą jest ta, którą wy uważacie i według was mój wybór był zmanipulowany, nieprzemyślany, ale chociaż trochę spróbujcie uwierzyć, że mam swój rozum i sam wiem co będzie mi pasować, a co nie.

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 10 paź 2011, 11:20

racja, twój głos twoja sprawa, rozumiem że popierasz wszelkie działania tej opcji politycznej.

A i bez urazy ale "kiedy piszesz wybrałem mniejsze zło" to raczej chyba można przypuszczać że jednak nie do końca byłeś przekonany co do tego wyboru, a prawda jest taka ze pijarowcy własnie w taki sposób przekonują róznymi działaniami ludzi, to że nasze społeczeństwo nie potrafi głosować zgodnei z własnymi przekonaniami, i wybiera mniejsze zło... a przciez diabeł czy mały czy duzy to diabeł.

Osobiście mało który polityk mnie przekonuje, i mam prawo przypuszczać że każdy w mniejszym lub wiekszym stopniu ma nieczyste intencje.

Ale prawda jest taka ze polacy nie głosuja na idee, głosuja na partie które obiecuja lub kreuja sie na dobrych gospodarzy, PO nie jest dobrym gospodarzem, nie przypominam sobie aby jakakolwiek partia która rządziła mogła by za taka uchodzić, czyli Solidarność, AWS, SLD, PIS, PO. Polska została zadłużona, po uszy i nie dlatego ze jestesmy biednym krajem, dlatego ze daliśmy władze ludziom którzy pogardzają tym narodem, i mało maja z nami wspólnego, i spekuacjami złymi decyzjami zrobili z nas biedaków, dlatego teraz mamy VAT 23% i a bedzie 25%, dlatego luzie którzy uczciwie pracuja są ograbani przez swoje włane Państwo, co byś pomyślał o państwie które zabiera ci 2/3 owoców twojej pracy!!!.
Kolejne watachy polityków/urzędników to juz poprostu folksdojcze, tórzy szukają tylko okazji nachapania sie, którzy nie maja ideałów, to kolaboranci systemu.

zdaje sie zeby cos zmienić potrzeba rewolucji
http://www.youtube.com/watch?v=po09lcDxXIA

Awatar użytkownika
IPL_Rikard
Posty: 957
Rejestracja: 19 kwie 2010, 12:00
Lokalizacja: Bergen

Postautor: IPL_Rikard » 10 paź 2011, 12:16

Moja sprawa na kogo zagłosowałem. PiS szansę swoją miał - według mnie dał ciała. Dlatego też na niego nie głosowałem. Podobnie PSL, SLD, bo mi nie odpowiadały. W moim odczuciu PO zrobiło więcej dobrego niż PiS. I warto zaznaczyć, że część decyzji podjętych za rządów PiS weszło w życie dopiero pod rządami PO. I ciekawi mnie, czy gdyby kryzys, o którym tak się mówi, był za rządów PiS, to jakie byłyby reakcje :).

Dodam gwoli wyjaśnienia, że na PO nie głosowałem.

I nie życzę sobie, by tak jak Ericson, ktokolwiek wyzywał mnie od głupców, czy jak Arris określał mnie mianem barana.

P.S. z tego co wiem, to ma być obniżony VAT, ale widać co studnia, to co innego baby gadają.

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 10 paź 2011, 12:34

raczej wątpie, w tym momencie jest parcie na podatki, mamy prizkaz od uni aby załatać dziure... a dziura coraz wieksza polska pożycza żeby spłacać odsetki, w poprzednim roku podniesiono podatki w energi elektrycznej, np. sławetny podatek węglowy... od emisji co2 bez informowania społeczeństwa. Podatków ci u nas w bród... a ludzi mało do robienia na to.
Zachęcam do zapoznania sie z pewna analizą, napisana lekko i ze zrozumieniem ludzkiego obyczaju.

http://uswiadomieni.blog.nowyekran.pl/post/22865,niewolnicze-podatki-w-polsce

a tu czemu uważam ze pewnie dojebią ten VAT, choć nie jest to pewne, pewne jest tylko to że jakies podatki pójdą w góre lub ew. pojawia sie nowe.Najgorsze jest to że Unia blkowała maksymalny VAT do 25% teraz to oszuści podnieśli i ma być 27% górny próg.

http://www.eko-samorzadowiec.pl/pl/samorzad/prawo/313.html

Awatar użytkownika
_Markus
Posty: 347
Rejestracja: 01 lis 2010, 12:00

Postautor: _Markus » 10 paź 2011, 14:16

Rikardzie rozszyfrowałem cie po twym niku :lol:
najpierw kaczka robiąca prztyczka biednemu chłopczykowi ,wiadomo analogia do kogo i czego a teraz wyskakujący zorro -Palikot drążący kler od środka i rozliczający szablą sprawiedliwego. :D
Taki żarcik Rikardzie.

Vondi ale żeś sobie temacik rozpoczął oj chyba w wieczorne wolne chwile likwidujesz zapasy jakiegoś nieudanego zacieru :D bo inaczej jak na trzeźwo rozmawiać o polityce zwłaszcza w polskim wydaniu.
A moje trzy grosze do tematu.
Na wybory nie chodzę od 17 lat z jedną przerwą ostatnie wybory prezydenckie i to poszedłem tylko dlatego aby zagłosować to do ciebie Arisie na kandydata który ma szanse wygrać z Kaczyńskim.
I powiem ci Arisie kleknij w rogu na grubej warstwie grochu i podziękuj że ta polityczna zacietrzewiona z kompleksami miernota nie wygrała tych wyborów bo teraz żyłbyś w największym europejskim cyrku i podziwiał występy klaunów przy świetle pochodni.
Jednego najbardziej nie moge zapomnieć tej politycznej miernocie to że zgnoił i wciągnoł w te swoje gierki pamieć brata moim zdaniem nie wybitnego ale najbardziej przyzwoitego i godnie swą postawą reprezentującego swe stanowisko prezydenta.
Vondi takie jest życie jest kryzys i ktoś za niego zapłaci przy tej opcji politycznej najwięcej zapłaci ogól społeczeństwa nie bogaci i banki po prostu mamy słabą demokracje i zapłacimy za to wysoką cene.
PO ma monopol na władze moim zdaniem dobrze zmiany bedą czy sie komuś to podoba czy nie i bedą bolesne i konieczne .
PIS z Kaczyńskim ,Ziobrem i Macierewiczem to nie opozycja to inny sposób myślenia i po prostu tylko inna orientacja życia i środowiska .
Palikoty myśle ze to dobre otrzeźwienie zwłaszcza dla polskiego kleru moze w koncu otworzą oczy i zrozumie ze owieczki nawet ze stadne mają swój pkt widzenia.

Awatar użytkownika
IPL_Arris
Posty: 522
Rejestracja: 17 mar 2011, 12:00

Postautor: IPL_Arris » 10 paź 2011, 14:24

Jeśli zabrzmiało to agresywnie to pewnie dlatego, że wczoraj byłem zmęczony i nie miałem sił jakoś szczególnie myśleć nad konstrukcjami zdań. Nie zmienia to niestety faktu, że już wczoraj wśród znajomych "jełopów i baranów" słyszałem przechwałki jak to poszli na wybory bo "nie lubią Kaczki". Szczegół, że jak ich o konkretniejsze powody zapytać to jak mantrę powtarzają rzeczy z telewizji albo mówią wręcz, że się nie interesują ale zagłosują na Tuska bo na ten przykład nieźle się prezentuje albo na Palikota "dla jaj". Jeśli masz własne zdanie poparte czym innym niż telewizyjną nagonką to absolutnie nic do Ciebie nie mam i do baranów Cię nie wliczam. Niestety takich baranów znam trochę a już i dziś oglądając reporterów pytających przechodniów o wyniki widziałem jełopów którzy otwarcie mówili, że głosowali "bardziej przeciw niż za kimś" bądź właśnie "dla jaj". I po prostu ręce mi się łamią jak widzę, że z tych niecałych 50%, którzy poszli na wybory tak wielu jest jełopów którzy nie idą głosować tylko wziąć udział w loterii.

Markus, przepraszam Cię ale klękać w rogu na grochu nie zamierzam. Natomiast kto pierwszy ¦.P. Lecha Kaczyńskiego wplątał w cyrk polityczny to chcę Ci przypomnieć, że było to PO z Palikotem na czele. Z wymyślaniem nacisków Lecha na pilotów, oskarżaniem, że był pijany i kazał lądować i innymi śmiałymi tezami, które na niego zrzucały winę za katastrofę. Więc mimo, że mi się to nie podobało, nie dziwiłem się długiej walce PiS o sprawę katastrofy, absolutnie mnie to nie dziwiło.

EDIT 2: Z Palikotem w sejmie to dopiero się cyrk zacznie... :P

Awatar użytkownika
IPL_Lord Legionista
Posty: 3018
Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Lord Legionista » 10 paź 2011, 14:52

Niespełnione rzadu obietnice temat zastepczy Kibice.... Moim skromnym zdaniem Wrocimy do czasow PRL bedzie wszystko na karteczke , milicja bedzie palowac.....ech szkoda slow ..

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 10 paź 2011, 14:58

Palikot to odpowiednik "błazna" w sejmie będzie spełniał swoją role doskonale, kazdy wazny temat będzie przykrywanyw mediach historiami o palikocie, a sejm po cichutku sobie wprowadzi niewygodne przepisy dla obywateli.


Wróć do „Karczma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości

cron