jak to vond po pijaku cos utrafił obaczył...

Miejsce codziennych dyskusji na wszelkie tematy.


Awatar użytkownika
Ibran
Posty: 1979
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:00
Lokalizacja: Imladris

Postautor: Ibran » 12 cze 2011, 15:29

A mógłbyś krótko streścić cóż jest w tym filmie?

Awatar użytkownika
IPL_Lord Legionista
Posty: 3018
Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Lord Legionista » 12 cze 2011, 15:42

gwiady spiewaja w dziwnych strojach i w dziwnych miejscach :D:Dtaka prawda lipa :P:P

Awatar użytkownika
Clear
Posty: 505
Rejestracja: 29 lis 2008, 12:00

Postautor: Clear » 12 cze 2011, 18:56

No ja nie jestem pewien tej lipy.... jako ze od dawna interesuje sie lub tez robie podobna muzyke to po ogladnieciu materialu troszeczke mnie zemdlilo :wink:

Awatar użytkownika
_Markus
Posty: 347
Rejestracja: 01 lis 2010, 12:00

Postautor: _Markus » 12 cze 2011, 19:44

mi sie wydaje ze vondiemu clear bardziej chodziło o formę niż o treść przekazu :wink:
oddziaływanie na masy ,podświadomość ,teoria spiskowa świat małą wioską w którym jednostki ukierunkowują masy dając im złudzenie wolnej woli działania

temat rzeka w realiach polskich nader płytki i zmącony

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 12 cze 2011, 23:32

śmiem twierdzić iż przywilej krytki należec musi sie oglądającym... coż to za krytka bez widzenia i patrzenia... wynikająca tylko z wiary w poprawność egzystowania w naszej rzeczywistości... "Ja twierdzę iż akurat jest całkiem przeciwnie"

Awatar użytkownika
Clear
Posty: 505
Rejestracja: 29 lis 2008, 12:00

Postautor: Clear » 13 cze 2011, 07:43

IPLs_Markus pisze:mi sie wydaje ze vondiemu clear bardziej chodziło o formę niż o treść przekazu :wink:


nie wydaje mi sie zeby chodzilo tutaj o przygladanie sie tworowi jakim jest film dokumentalny czyli forma tego przekazu....Bardziej chodzi tu wlasnie o tresc, ale wiem co miales na mysli. Nie zemdlilo mnie na zawarte tutaj klipy , ale na przekaz jaki moga niesc ze soba....swiadomie lub tez nie.

Awatar użytkownika
Deathlord
Posty: 895
Rejestracja: 29 kwie 2008, 12:00
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Postautor: Deathlord » 14 lip 2011, 08:05

Ni ma filmiku już :(

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 14 lip 2011, 09:43


Awatar użytkownika
IPL_Kerk Fortetze
Posty: 1747
Rejestracja: 19 sty 2011, 12:00
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: IPL_Kerk Fortetze » 31 lip 2011, 01:06

A mnie doniesiono na pl.sci.chemia że oto ekolodzy domagają się wybicia zwierząt w obronie przemysłu motoryzacyjnego i eneregetycznego. Okazuje się bowiem, że zwirzęta tak zwane przeżuwacze (krowy wielbłądy itp) emitują rocznie około 45 kg metanu którego równoważnik "cieplarniany" w dwutlenku węgla wynosi 1000 kg.

Usunięcie populacji wielbłądów w Australii dało by taki sam efekt jak usunięcie 300 tysięcy samochodów z dróg.

http://tinyurl.com/6djlelw

Wyeliminowanie całej populacji można przyrównać do usunięcia z dróg nawet 300 tys. samochodów. Dlatego Northwest Carbon proponuje, by do ssaków strzelano z helikopterów i samochodów terenowych, a z ich mięsa produkowano pożywienie dla zwierząt hodowlanych i domowych.
"Jesteśmy narodem innowatorów i szukamy innowacyjnych rozwiązań" - powiedział szef Northwest Carbon Tim Moore, nazywając projekt wybicia wielbłądów "klasycznym przykładem" australijskiej innowacyjności.


I tak jak nie przeklinam tak powiem:

I to jest kurwa skandal!

Teraz czas na moje refleksje:

pojemność płuc człowieka to 5,5 litra
Gęstość powietrz 1,29 g/litr
ilość wdechów i wydechów 6 na minute
liczba ludzi 6,8 miliarda
zawartość dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu 4% objętościowo

Wniosek: Za jednym wydechem emitujemy 1930 ton dwutlenku węgla co daje...

6 miliardów ton CO2 rocznie

I jeszcze dwa słowa o tym niby gazie cieplarnianym jak jest niesłusznie oskarżany dwutlenek węgla.

Jak wiemy ogrzewanie promieniowaniem polega na absorpcji promieniowania podczerwonego. Ziemia jak każde ciało posiadające temperaturę powyżej 0 stopni Kelvina promieniuje. Temperatura Ziemi jest jednak na tyle niska, że promieniowanie to leży w zakresie promieniowania podczerwonego w przeciwieństwie do promieniowania słońca które leży niemal całkowicie w zakresie nadfioletu i widzialnym.

Dwutlenek węgla posiada trzy maksima absorpcji promieniowania. Jedno z tych maksimów wypada w obszarze promieniowania poczerwonego Ziemii, pozostałe dwa są w bliskiej podczerwieni. Oznacza to ni mniej ni więcej ale to, że dwutlenek węgla ma po prostu daleko w d.... promieniowanie słoneczne ijest dla niego niemal całkowicie przezroczyste.

Pochłonięta energia cieplna pochodząca z promieniowania Ziemii kumulowana jest w dwutlenku węgla. Jak wiemy dwutlenek węgla jest konsumowany przez rośliny o ile rośliny są oświetlane światłem słonecznym. Efekt cieplny reakcji fotosyntezy jest jednak ujemny i wynosi około -114 kcal/mol CO2 (czyli 479 J/mol CO2 czyli 11 dżuli na każdy gram CO2 skonsumowany).
Dwutlenek węgla zatem wchłania ciepło, zostaje pochłonięty przez roślinę razem z tym ciepłem... ergo...

Dwutlenek węgla obniża temperaturę atmosfery ziemskiej, im jest go więcej tym więcej ciepła zostanie usunięte.

Problemem natomiast jest woda. Woda bowiem posiada maksima absorpcji promieniowania bardzo szerokie zarówno w nadfiolecie jak i w podczerwieni. Jedynie w zakresie widzialnym posiada wyraźne, nienaturalnie niskie minimum absorpcji. Co jest kolejną anomalią jeżeli chodzi o tę przedziwną substancję jaką jest woda.
Wynika z tego, że para wodna odpowiedzialna jest za transport ciepła z powierzchni Ziemii do górnych części atmosfery.

Para wodna której gęstość w warunkach standardowych 0,02 g/litr (100 razy mniej niż CO2) gdy tylko odrobinę się ogrzeje od razu leci w górę atmosfery by tam się schłodzić i opaść z powrotem na Ziemię. W przeciwieństwie do dwutlenku węgla któremu wcale się nie chce lecieć tam hen wysoko, zostaje więc przy Ziemii gdzie jest pokarmem dla roślinności.

Szukanie analogii na innych planetach (Wenus czy Marsie) gdzie dwutlenek węgla faktycznie rozgrzewa te planety do czerwoności jest zwykłym niechlujnym niezrozumieniem tematu i normalna czcza demagogia. Kretynizm głoszony przez pseudonaukowców i przewrażliwionych ekologów. Debili jednym słowem.
Istnieje maleńka ledwo dostrzegalna różnica między tymi planetami a Ziemią. RO¦LINNO¦ć i życie.

Kończe bo znowu się zdenerwowałem.

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 31 lip 2011, 12:44

kerk... jesteś genialny :D

Awatar użytkownika
IPL_Rikard
Posty: 957
Rejestracja: 19 kwie 2010, 12:00
Lokalizacja: Bergen

Postautor: IPL_Rikard » 31 lip 2011, 13:54

Ekolodzy to chyba zapomnieli o pewnym, prostym i nic nieznaczącym procesie, jakim jest fotosynteza :wink: Więcej roślin obu typów fotosyntezy (C3 i C4) i po problemie :P

Awatar użytkownika
berek
Posty: 586
Rejestracja: 22 paź 2010, 12:00

Postautor: berek » 31 lip 2011, 14:07

tak z innej beczki: "a kto powiedział, że ekolodzy mają chronić zwierzęta?" z tego co mi wiadomo są to organizacje, które mają zarabiać pieniądze a kartą przetargową ich jest "spokój" ;P

Awatar użytkownika
Deathlord
Posty: 895
Rejestracja: 29 kwie 2008, 12:00
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Postautor: Deathlord » 19 wrz 2011, 19:51


Awatar użytkownika
Aron
Posty: 3005
Rejestracja: 06 kwie 2007, 12:00

Postautor: Aron » 19 wrz 2011, 20:11

panowie bo tak naprawde to...
http://www.youtube.com/watch?v=RegZhMzTc9E


Wróć do „Karczma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości

cron