Liga Klanowa NTW

Miejsce codziennych dyskusji na wszelkie tematy.

Awatar użytkownika
William
Posty: 861
Rejestracja: 25 sty 2011, 12:00

Liga Klanowa NTW

Postautor: William » 30 sty 2011, 11:53

ZASADY OGÓLNE:

1. Liga Klanowa NTW organizowana przez klan IPL odbywa się na grze Napoleon: Total War z najnowszym patchem.

2. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie oryginalnej gry Napoleon Total War (wraz z najnowszą aktualizacją), łącza internetowego umożliwiającego grę w trybie multiplayer, rejestracja na naszym forum, zgłoszenie chęci udziału w odpowiednim temacie oraz należenie do klanu Imperium Polskie.

3. Turniej organizowany jest dla Klanu IPL.

4. Za zajęcie I miejsca, II miejsca oraz III miejsca przewidziane są nagrody graficzne.

5. Używanie jednostek DLC (również pre-orderowych) dozwolone jest tylko o ile obaj gracze wyrażą zgodę w odpowiednim temacie dotyczącym danego meczu.

6. Powtórki bitew, logi oraz screenshoty należy zapisać na ewentualność potencjalnych kontrowersji i sporów.

7. Zastrzeżenia co do prawidłowości i zgodności z zasadami należy składać do 24h od rozegrania meczu. Po tym czasie albo po podaniu lub potwierdzeniu wyniku przez zgłaszającego, zastrzeżenie będzie odrzucane. Gracz, jeżeli zauważy zagranie naruszające reguły jest zobowiązany zgłosić to przeciwnikowi w trakcie bitwy wskazując powody i wnioskując o jej powtórzenie. Zgłoszenie wątpliwości musi skutkować wstrzymaniem rozgrywki (PAUZA) do chwili wyjaśnienia sprawy sporu. Jeżeli obaj gracze nie zgodzą się na powtórkę, bitwa musi zostać dograna do końca a po bitwie gracz zastrzegający powinien zgłosić zagranie/sytuację, które jego zdaniem narusza regulamin. Trzeba pamiętać o zapisaniu powtórki z walki!!

8. Umawianie na bitwy powinno odbywać się za pośrednictwem forum i odpowiednich tematów. Można także umawiać się na inne sposoby (GG, e-mail, Steam), ale o postępie rozmów należy informować na forum, gdyż tylko takie są wiążące.

9. Wyniki bitew należy umieszczać w odpowiednich tematach, wraz z podaniem wykorzystanych nacji oraz map przez obu graczy.

10. Zabronione jest wychodzenie z gry poprzez alt+tab bądź reset komputera przed zakończeniem bitwy - wszelkie takie przypadki będą rozpatrywane oddzielnie przez organizatorów. Skutkiem może być wykluczenie zawodnika z turnieju bądź odebranie punktów.
11. W przypadku trudności z hostowaniem gracze, za obopólną zgodą gracze mogą wybrać osobę trzecią do zahostowania bitwy dla zainteresowanych. W razie braku zgody, taką osobę może wyznaczyć Organizator.

12. W wypadku powtórzenia bitwy (na skutek np. utraty połączenia przez jednego z graczy) obaj gracze muszą wziąć dokładnie takie same armie - możliwe są odstępstwa od tej reguły w indywidualnych przypadkach tylko na polecenie organizatorów.

13. Jeśli uczestnik turnieju nie będzie przejawiał należytej aktywności w umawianiu się na mecz, organizatorzy mogą wykluczyć go z turnieju i na jego miejsce wstawić kolejną osobę z listy rezerwowej.

14. Obraźliwe, agresywne zachowanie albo łamanie regulaminu forum spowoduje wykluczenie z turnieju.

15. W razie zaistnienia sytuacji nieuregulowanej w regulaminie, ujętej nieściśle lub niejasno Organizatorzy zastrzegają sobie prawo wprowadzenia poprawek i uściślenia interpretacji. Uczestnicy będą o tym poinformowani w odpowiednim temacie na forum. Organizatorzy zastrzegają sobie również prawo do ostatecznego decydowania i wydawania ostatecznych werdyktów, na co godzi się każdy gracz przystępując do rozgrywek.

16. Uczestnicy mają obowiązek zapisać powtórkę (replay) z każdej rozegranej bitwy i udostępniać ją w razie potrzeby na prośbę Organizatorów. Należy również wykonac screeny przed rozpoczeciem bitwy które dokumentują, jaka armia została wybrana. Powtórki i screeny ma obowiązek zapisac zarówno jeden gracz jak i jego przeciwnik!




FORMU£A:
Faza grupowa.

1. Turniej rozpoczyna się fazą grupową, aby następnie przejść do pucharu.

2. Z każdej grupy awansuje dwóch najlepszych graczy.

3. W fazie grupowej gracze rozgrywają dwie bitwy z danym przeciwnikiem.

4. Jako pierwszy, Atakującym jest gracz, który ma w nicku najniższą literę w alfabecie (A atakuje Z). W drugiej - Atakującym jest drużyna przeciwna.


5. Atakujący wybiera mapę spośród dozwolonych przez regulamin jako pierwszy na której będzie toczyć się bitwa. Atakujący wybiera również jako pierwszy nację.

6. W danym meczu gracz może użyć danej nacji tylko raz.

7. Raz wybranej nacji nie można w danej bitwie zmienić, chyba ze oponent się zgodzi. Zmiana nacji nie oznacza zmiany ról Atakujący/Obrońca.

8. Obaj gracze potwierdzają wynik w odpowiednim temacie podając wybrane wybrane mapy i nacje.

9. Remis dozwolony!!

Faza pucharowa.

1. Z każdej grupy awansuje dwóch graczy. Pierwszy gracz Grupy A spotyka się z drugim graczem Grupy H itd.

2. Gracz, który przegrywa mecz, odpada z dalszych rozgrywek.

3. Zwycięzcą meczu jest gracz, który uzyskał 2 wygrane bitwy (a więc wynik 2:0, 2:1) w przypadku wyniku 1:1 dogrywka na mapie trawiaste równiny.


4. Jako pierwszy, Atakującym jest gracz, który ma w nicku najniższą literę w alfabecie (A atakuje Z). W drugiej - Atakującym jest drużyna przeciwna.


5. Atakujący wybiera mapę spośród dozwolonych przez regulamin jako pierwszy na której będzie toczyć się bitwa. Atakujący wybiera również jako pierwszy nację.

6. W przypadku remisu po dwóch bitwach. Trzecia odbywa się na mapie "Trawiaste równiny".
(pkt. 3)

7. Raz wybranej nacji nie można w danej bitwie zmienić, chyba ze oponent się zgodzi. Zmiana nacji nie oznacza zmiany ról Atakujący/Obrońca.

8. W danym meczu gracz może użyć danej nacji tylko raz.

9. Obaj gracze potwierdzają wynik w odpowiednim temacie podając wybrane wybrane mapy i nacje.

Zasady:
- środki pieniężne: średnie (10 000) lub duże (14 000) tutaj bd głosowanie
- no art (artyleria zabroniona)
- maksymalnie 5 jednostek lekkiej piechoty (zasięg 125/100)
- zakaz opierania obrony/ataku na czerwonej linii końca mapy (minimalna odległość od czerwonej linii zasięg strzału lekkiej piechoty [100]

Punktacja faza grupowa:
Za zwycięstwo 3 pkt. (wygrany 3pkt, przegrany 0pkt.)
Za remis po 1 pkt.

Pogoda: sucha
Pora: południe
Skala jednostek: duża (za zgodą graczy - średnia)
Limit czasu bitwy: brak

Dozwolone mapy:
- Syryjski grzbiet
- Włoskie pastwiska
- Gospodarstwa
- Syberyjski płaskowyż
- Pruskie wzgórza





UWAGA JEST PROPOZYCJA ROZEGRANIE LIGI RÓWNIERZ W NAPOLEONICA 3!



Jeżeli obaj gracze się zgodzą bitwa może zostać rozegrana na grze (modzie) Napoleonic III. Pod warunkiem że obaj gracze się zgodza!!



Wszystkie błędy proszę pisać uczę się pzdr :D

Awatar użytkownika
William
Posty: 861
Rejestracja: 25 sty 2011, 12:00

Postautor: William » 30 sty 2011, 12:28

i od razu mowie ze duzo rzeczy zaczerpnalem z ligi totalwar.org

Awatar użytkownika
Deathlord
Posty: 895
Rejestracja: 29 kwie 2008, 12:00
Lokalizacja: Jelcz-Laskowice

Postautor: Deathlord » 30 sty 2011, 14:54

na waszym miejscu zagrałbym na napoleonicu 3 i zagrałbym w parach ale to wasza inicjatywa nie czepiam się.

Awatar użytkownika
William
Posty: 861
Rejestracja: 25 sty 2011, 12:00

Postautor: William » 30 sty 2011, 14:58

tez jestem za Napoleoniciem tylko polecenie do napoleona mamy. A wiec juz jedna osoba jest za napoleoniciem co do par to nie wiem.

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Postautor: Kamillo » 30 sty 2011, 15:12

Ja jednak jestem za podstawowym Napoleonem, bez zadnych modów itd. tyle, ze w formacie 1v1 oraz deble - 2v2. Wtedy wyglądałoby to ciekawiej :)

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 30 sty 2011, 15:47

to chcialbym ci widziec w polu kamilo... bo poki co ni mialem przyjemnosci zagrac z toba.

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Postautor: Kamillo » 30 sty 2011, 15:58

IPL_Vondagar pisze:to chcialbym ci widziec w polu kamilo... bo poki co ni mialem przyjemnosci zagrac z toba.

:P To zdecydowanie głupi pomysł... ja w to grać nie potrafie wcale :D
Więc może lepiej nie :D 8)Nie mowie, że startowałbym w takowej lidze, bo w ogole Napka nie pojmuję. Wole w WB cisnąć (tak, porownanie obu gier to jak porownanie heavy metalu do muzyki klubowej)...

Awatar użytkownika
IPL_Dunleap
Posty: 893
Rejestracja: 02 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Fountainstown
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Dunleap » 30 sty 2011, 17:55

Wychodzi na to że to ty będziesz prowadził ligę, ciekawe zadanko na początek! Jak coś wchodzę w to ale temat na Karczmie trochę nie pasuje

Awatar użytkownika
William
Posty: 861
Rejestracja: 25 sty 2011, 12:00

Postautor: William » 30 sty 2011, 18:57

bo jeszcze ligia nie startuje to jest tylko tak napisane zeby sprawdzic.





A wiec co myslicie rycerze, Aron?

Awatar użytkownika
William
Posty: 861
Rejestracja: 25 sty 2011, 12:00

Postautor: William » 31 sty 2011, 11:15

Dzisiaj w nocy mnie olsnilo :twisted: :twisted: mozna zrobic w ten sposob:

Jeżeli obaj gracze się zgodzą bitwa może zostać rozegrana na grze Napoleonic III. Pod warunkiem że obaj gracze się zgodza!!

Awatar użytkownika
IPL_Lord Legionista
Posty: 3018
Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Lord Legionista » 31 sty 2011, 18:58

ja bym zagrał klanowke 2v2 :D: na napoleniku 3 i jakieś mapy bym dopisał do tych zasad mapy jakieś ciekawe nie zbugowane :)

Awatar użytkownika
IPL_Lord Legionista
Posty: 3018
Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Lord Legionista » 01 lut 2011, 17:07

sory ze tak post pod postem ale jesli ktos by chcial ja z chcia pomogę zorganizować ta lige lecz w formule 2v2 pary by byly przydzielone losowo zeby nikt nie mialczal ze o jak oni sie dobrali i tak dalej ze względu na nowy nabór na tw myślę ze ta liga miała by większe powodzenie ponieważ nikt nie musi sie bawić z portami i w napka jeśli sie nawet nie możemy podłączyć jest zawsze hamachi :D::D


ps. Rycerze proszę o zadanie :DD:D chciałbym mości rycerza uświadomić ze nie jestem tylko miotla ipl ale również staram dawać jak największy wzór dla naszych przyszłych giermków strażników a kto wie moze i rycerzy w przyszłości. Również mysle ze ten temacik należy przenieś do koszary rekruci i sie nad nim bardzo głęboko zastanowić :) Mysle Kaszana nasz przyszly rekrucie super pomysł dobrze sie spisaliście razem z Giermkiem Keczupem . Mam rowniez nadzieje ze przeniesiecie ta spolprace na tw i będziecie jednymi z najlepszych w 2v2 na napku :)

Awatar użytkownika
William
Posty: 861
Rejestracja: 25 sty 2011, 12:00

Postautor: William » 01 lut 2011, 17:45

Wczoraj gadalem z Sir Vino i mowil tak ze zasady jeszcze i tak bd glosowanie, do pomocy tez mowil ze ktos bd (chetnie bysmy pracowali z toba przynajmniej ja) i jeszcze jeden z Rycerzy by musial cala prace nadzorowac. Poza tym ja nawet rekrutem nie jestem wiec bym nie mogl tutaj rzadzic czy rozstrzygac spory ja tu moge byc od czarnej roboty :lol:

Awatar użytkownika
IPL_Lord Legionista
Posty: 3018
Rejestracja: 06 wrz 2010, 12:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontaktowanie:

Postautor: IPL_Lord Legionista » 01 lut 2011, 17:59

heheh spokojnie Czas dla rady jest nieograniczona wiec pokora spokój i czas tymi myślami sie kieruj Rady niewolno poganiać bron boże :) oni tu są prawem z którym trzeba się szybko dostosować :) bo potem zaczną sie zadania i uuuu będziesz miał bardzo ciężko :P:P

Awatar użytkownika
William
Posty: 861
Rejestracja: 25 sty 2011, 12:00

Postautor: William » 01 lut 2011, 18:01

rady nie poganiam w zadnym wypadku!! az tak glupi nie jestem widac kto tutaj rzadzi :wink:


Wróć do „Karczma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 22 gości