Dysk Twardy

Miejsce codziennych dyskusji na wszelkie tematy.

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Dysk Twardy

Postautor: Kamillo » 07 gru 2010, 22:41

Witam !
Od dłuższego czasu interesuje mnie kupno nowego dysku, głównie z powodu marcowej premiery Shogun: Total War.
Mam kilka pytan, niestety musze spytać, iż nie jestem komputerowym fanbojem i sie nie znam.

Oto kilka pytan:
1. Czy dyski twarde podobnie jak kostki Ramu, karty grafiki itd. pasują do odpowiedniej płyty głównej? Czy o to się nie musze bać? Tzn. kupuje dysk i go moge podłączyć do każdego kompa nie przejmując się płytą główną danego komputera.

2. Proszę o jakieś zaufane przez Was dyski, które są dosyć "wytrzymałe" itd. w cenie do 400 zł (mile widziane linki do ceneo). Gotówke powinienem wkrótce jakoś zdobyć (święta i kolęda się zbliża, a ja już wiem, na jakich uliczkach największa kasa idzie :P)

Z góry dziękuję każdemu za pomoc. :)
Bogurodzica !
Btw. Ostatnio na polski na pamięć się uczyłem Bogurodzicy, mogę Wam kiedy na TS powiedzieć xD

Awatar użytkownika
IPL_Rikard
Posty: 957
Rejestracja: 19 kwie 2010, 12:00
Lokalizacja: Bergen

Postautor: IPL_Rikard » 07 gru 2010, 22:47

Wszystko zależy od złącz dysku tzn. ATA lub SATA. Teraz to i SATA-II jest ^^. Ale do rzeczy. Wszystko zależy jaką masz płytę główną, jednak wnioskuję, że nowszą, skoro o Shogunie myślisz. Sprawdź rodzaj podłączenia dysku - szara szeroka taśma czy czerwone tasiemki. SATA (czerwone tasiemki) jest nowsze. A w tej cenie to i dysk o pojemności 1,5 TB się kupi.

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Postautor: Kamillo » 07 gru 2010, 23:05

IPL_Rikard pisze:Wszystko zależy od złącz dysku tzn. ATA lub SATA. Teraz to i SATA-II jest ^^. Ale do rzeczy. Wszystko zależy jaką masz płytę główną, jednak wnioskuję, że nowszą, skoro o Shogunie myślisz. Sprawdź rodzaj podłączenia dysku - szara szeroka taśma czy czerwone tasiemki. SATA (czerwone tasiemki) jest nowsze. A w tej cenie to i dysk o pojemności 1,5 TB się kupi.

Eeeeeeeeeee xD
Ok jutro zobaczę, bo potrzebuje troszke światła z zewnatrz, aby cokolwiek zobaczyć i Ci wszystko tu streszcze.
A co do płyty, to nie wiem czy nowsza. Kupowana była w roku 2008, tak zaraz na początku (połowa stycznia).

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Postautor: Kamillo » 07 gru 2010, 23:07

A właśnie !
Ograniczona jest liczba dysków w moim komputerze? Bo obecnie mam jeden dysk i nie wiem, czy to trzeba jakieś miejsce mieć itd. (znaczy, nie wiem czy ja mam, a jak nie mam to co xD). Czy zawsze są miejsca na 2 dyski ?
Bo wiem, ze na 100% mam 1 dysk 60-gbowy podzielony na 2 partycje.



Edit. // Mam szarą taśme (taką dosyć masywną, ktora ciagnie sie od plyty glownej do napedu DVD, oraz czerwone i żołte kable, które idą w jednym kierunku, z dołu w górę xD

Awatar użytkownika
IPL_Rikard
Posty: 957
Rejestracja: 19 kwie 2010, 12:00
Lokalizacja: Bergen

Postautor: IPL_Rikard » 07 gru 2010, 23:13

http://interbit.net.pl/images/Kabel-do-danych-SATA.jpg tak wygląda złącze i taśma SATA. Czyli masz ATA. A żółte i czerwone kable to od zasilacza będą. Warto się zastanowić, czy opłaca się dokupywać dysk do konfiguracji (która jak przypuszczam) długo nie pociągnie.

Awatar użytkownika
Kamillo
Posty: 424
Rejestracja: 30 sie 2010, 12:00
Lokalizacja: Zawiercie

Postautor: Kamillo » 07 gru 2010, 23:15

No w sumie to racja... może sie wstrzymam z dyskiem, dopóki nie będę wymienial części do kompa (pewnie za rok to nastąpi) :)
Ok to sie wstrzymam, obejde sie smakiem z Shogunem (chyba, że pozycze od kumpla dysk 80GB jak go wreszcie oczysci z wirusow) a zainwestuje w tego Medievala, by miec odskocznie od Warbandiego xD

Dzięki Rikard za poradę/y :)

Awatar użytkownika
IPL_Rikard
Posty: 957
Rejestracja: 19 kwie 2010, 12:00
Lokalizacja: Bergen

Postautor: IPL_Rikard » 07 gru 2010, 23:18

Luz. Jak coś to daj znać. Ceny spadną i łatwo będzie coś wydajnego złożyć.


Wróć do „Karczma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości