RPG - IPL

Miejsce codziennych dyskusji na wszelkie tematy.

Awatar użytkownika
Jelen
Posty: 86
Rejestracja: 17 wrz 2007, 12:00

RPG - IPL

Postautor: Jelen » 29 gru 2007, 21:26

Witam

Pytanko mam. Co myślicie o jakowejś przygodzie rpg na forum poprowadzeniu? W postaci storytellingu oczywiście, bo za kostki tu nie ma sensu się brać czy jakoweś statystyki. ¯adne fantasy tylko coś w średniowieczu :) No i oczywiście jak są jacyś chętni to z jaką częstotliwością odpisywać by mogli.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Pless
Posty: 966
Rejestracja: 02 lut 2006, 12:00
Lokalizacja: Ziemia Pszczyńska

Postautor: Pless » 29 gru 2007, 22:23

Specjalistą i MG w tych rzeczach był Szarik - nawet mało co nie co rozegraliśmy na jednym ze zjazdów.

Awatar użytkownika
Ibran
Posty: 1979
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:00
Lokalizacja: Imladris

Postautor: Ibran » 30 gru 2007, 19:43

... A jak się RPG robi na forum...?

Jeśli w coś takiego będziemy się bawić to ja się piszę 8)

Awatar użytkownika
Jelen
Posty: 86
Rejestracja: 17 wrz 2007, 12:00

Postautor: Jelen » 30 gru 2007, 21:28

IPL_Ibran pisze:... A jak się RPG robi na forum...?

Jeśli w coś takiego będziemy się bawić to ja się piszę 8)


Idealny przykład:

http://lastinn.info/sesje-rpg-inne/2459-deus-le-volt.html

Przeczytałem całą sesje od deski do deski, bardzo fajna. Najbardziej podoba mi się postać Torwaldo :D

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 31 gru 2007, 00:14

chetnie... ale jako gracz, dawno temu prowadzilem pare systemów RPG, ale teraz chetnie zagram kto bedzie MG?

Awatar użytkownika
Jelen
Posty: 86
Rejestracja: 17 wrz 2007, 12:00

Postautor: Jelen » 31 gru 2007, 00:50

No skoro z propozycją wychodzę takiej gry, to i MG zostać mogę :)

Awatar użytkownika
Pless
Posty: 966
Rejestracja: 02 lut 2006, 12:00
Lokalizacja: Ziemia Pszczyńska

Postautor: Pless » 31 gru 2007, 09:09

ok - a jaki okres wybieramy? wojna polsko-krzyżacka?

Awatar użytkownika
Jelen
Posty: 86
Rejestracja: 17 wrz 2007, 12:00

Postautor: Jelen » 31 gru 2007, 12:48

IPL Pless pisze:ok - a jaki okres wybieramy? wojna polsko-krzyżacka?


Problemu nie widzę by to miała być ta wojna :) To teraz tylko podliczyć chętnych. Napiszcie wstępnie Kartę postaci, a ja przygotuje wtedy scenariusz. Oczywiście mogą być postacie po obu stronach konfliktu. No i od razu napisać proszę z jaką częstotliwością to ma być prowadzone? Czy dacie rade post na dzień, bądź dwa. Czy też tydzień każdemu zostawić?(Tylko to tygodniowe odpisywanie to sesja latami się ciągnie, a tyle czasu to chyba szkoda :) )



KP:
Imię:
Charakter
Wygląd (zdjęcie też być może):
Status społeczny:
Po której stronie konfliktu się opowiada:

Historia życia i jak trafił gdzieś tam(jeszcze nie ustalone gdzie) będzie do napisania później, jak już scenariusz przygotuje i będzie wiadome gdzie przygoda rusza.

Awatar użytkownika
Vondagar
Posty: 2692
Rejestracja: 01 maja 2007, 12:00
Lokalizacja: Mielec

Postautor: Vondagar » 31 gru 2007, 14:13

poprzez forum???? ee to ja odpadam, moze TS wykorzystac? spokojnie do zalatwienia a gra zywsza...

Awatar użytkownika
Jelen
Posty: 86
Rejestracja: 17 wrz 2007, 12:00

Postautor: Jelen » 31 gru 2007, 16:27

IPL_Vondagar pisze:poprzez forum???? ee to ja odpadam, moze TS wykorzystac? spokojnie do zalatwienia a gra zywsza...


Ja na TS odpadam. Nie mam doświadczenia w prowadzeniu takich sesji. Poza tym jak ludzie się już zbiorą na TS to w medka grać a nie w rpg :)

Awatar użytkownika
Ibran
Posty: 1979
Rejestracja: 11 lut 2007, 12:00
Lokalizacja: Imladris

Postautor: Ibran » 31 gru 2007, 17:21

Yhym... czyli to będzie tylko odgrywanie ról, praktycznie bez mechaniki tak?

Co do TS'a to nie wiem czy takie coś wyjdzie. Trzeba by ustalić kiedy byśmy się zbierali. Co chwila okazywałoby się, że komuś nie pasuje data i nie może przyjść, a na forum można pojawić się o dowolnej godzinie.

Trochę pobieżnie przejrzałem tą grę co dałeś linka i jak dla mnie to wygląda jak mały chaos... Przydałoby się określić jakiegoś rodzaju zasady. :wink:

Awatar użytkownika
Jelen
Posty: 86
Rejestracja: 17 wrz 2007, 12:00

Postautor: Jelen » 31 gru 2007, 18:28

IPL_Ibran pisze:Yhym... czyli to będzie tylko odgrywanie ról, praktycznie bez mechaniki tak?

Co do TS'a to nie wiem czy takie coś wyjdzie. Trzeba by ustalić kiedy byśmy się zbierali. Co chwila okazywałoby się, że komuś nie pasuje data i nie może przyjść, a na forum można pojawić się o dowolnej godzinie.

Trochę pobieżnie przejrzałem tą grę co dałeś linka i jak dla mnie to wygląda jak mały chaos... Przydałoby się określić jakiegoś rodzaju zasady. :wink:


Bez mechaniki bo i takowej nie lubię :) Jak mnie szlak trafiał gdy grając u kumpla w rpg (książkowe) większość czasu nam zajmowało podliczanie jakiś dupereli niż samo prowadzenie historii.

Co do chaosu i zasad to raczej takowych nie ma. Tyle, że każdy pisze posta, potem MG i znowu każdy itp. Chodzi o to by każdy miał szanse napisania swoich poczynań. Coś jak gra turowa :)

Awatar użytkownika
Pless
Posty: 966
Rejestracja: 02 lut 2006, 12:00
Lokalizacja: Ziemia Pszczyńska

Postautor: Pless » 02 sty 2008, 21:32

KP:
Imię: Bodo von Pless
Charakter: honorowy wojownik, lubi wypić i pobalować
Wygląd (zdjęcie też być może):
Status społeczny: Baron
Po której stronie konfliktu się opowiada: niezdecydowany

Awatar użytkownika
Jelen
Posty: 86
Rejestracja: 17 wrz 2007, 12:00

Postautor: Jelen » 03 sty 2008, 00:32

IPL Pless pisze:KP:
Imię: Bodo von Pless
Charakter: honorowy wojownik, lubi wypić i pobalować
Wygląd (zdjęcie też być może):
Status społeczny: Baron
Po której stronie konfliktu się opowiada: niezdecydowany


Wojna dookoła a ty neutralny chcesz być? :)

Awatar użytkownika
Aron
Posty: 3005
Rejestracja: 06 kwie 2007, 12:00

Postautor: Aron » 03 sty 2008, 12:54

KP
Imie Aron (wiedzmin)
Charakter:Walczy tam gdzie mu zapłacą więcej .Jeszcze nigdy nieprzegrał załozyciel Klasztoru na wzgórzu zwanym Bukowiec w puszczy bukowej na Pomorzu na razie uprawia tam Aronie (owoce które mozna spotkac na wydmach nad morzem bałtyckim
Ma na bakier z panstwem krzyzackim jako ze rzucił urok na mistrza wielkiego Urlycha Ma stracic zycie pod wsia Grunwald przebity siedmioma włuczniami w wielkiej bitwie ,w tym jedna z siedmiu Wiedzimin Aron w posiadaniu jest [img]http://picsrv.fora.pl/images/smiles/icon_evil.gif"%20alt="Evil%20or%20Very%20Mad[/img] :twisted: :twisted:


Wróć do „Karczma”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości