4Monday jest cyklicznym miniturniejem rozgrywanym przy okazji „Poniedziałków w Starym Świecie” – cotygodniowych spotkań graczy ze społeczności TotalWar.ORG.PL skupiających się wokół rozgrywek w serii Total War: Warhammer. I podobnie jak w innych tego typu spotkaniach także i tutaj gracze rywalizują o tytuł. W tym wypadku jest to tytuł Herolda Wojny.

Miniturniej cechuje się comiesięczną zmianą zasad odnośnie doboru frakcji. Na wrzesień przypadał „Ślepy Los” gdzie gracze mieli losowane frakcje, którymi musieli sobie radzić przez cały etap turnieju. dodatkowo wylosowana frakcja nie mogła być ponownie wylosowana przez tego samego gracza na dalszych etapach. Same zaś zasady bitewne wyglądały następująco:

Zasady Kompozycji Armii:
1. Max 3 bohaterów, max 2 tych samych
2. Czary u magów nie mogą się powtórzyć
3. Jednostki RoR wliczają się do limitu jednostek
4. Max 5 takie same jednostki
5. Max 4 latające
6. Max 2 duże stwory, Lord nie wlicza się do limitu
7. Max 1 jednostka: Arka Hysh, Czołg parowy, Urządzenie Mortis.
8. Zakaz używania czarów: Domena Życia – Mieszkańcy Podziemi, Domena Metalu – Ostateczna Przemiana

Ostateczny zwycięzca zmagań wyłaniany jest na podstawie wyników ze wszystkich czterech poniedziałków miesiąca. Sytuacja w tabeli pozostawała jednak niejasna aż do ostatniej bitwy turnieju. Ostatni poniedziałek pierwszej edycji obfitował w bitwy z niezwykle ciekawymi zwrotami akcji gdzie o losach bitwy decydowały tytaniczne pojedynki generałów i bohaterów po tym gdy ich armie dawno poszły w rozsypkę bądź heroiczne wysiłki generałów by własnoręcznie przegnać wojska przeciwnika pozbawionego wcześniej przywódcy. Tak było w bitwach Zielonoskórych z trzema różnymi przeciwnikami. Z Imperium, Krasnoludami oraz Wampirami.

Gdy już kurz bitewny opadł po rozegraniu ostatniej bitwy i podliczono ostateczne wyniki, tabela prezentowała się następująco:

Wrześniowa Klasyfikacja 4Monday:
IPL_Arris – 7 pkt.
SaperHeart – 6 pkt.
ChRSzymblokDE – 6 pkt.
Hadvar – 6 pkt.
Turek – 6 pkt.
Macieklws – 5 pkt.
Arroyo – 2 pkt.
TwójMistrz – 1 pkt.
Tim – 0 pkt.
Terions – 0 pkt.

Podsumowując (nie bez zaskoczenia z mojej strony), w pierwszej edycji tego miniturnieju udało mi się zdobyć tytuł Herolda Wojny za Wrzesień 2017 roku i cóż więcej dodać… oby tak dalej? Już w najbliższy poniedziałek rusza kolejna edycja z nowym zestawem zasad. Zainteresowanych odsyłam do źródła. KLIK!